Dům

Ženský to dokážou!

poppies-3374193_960_720

Docela jsem se těšila, až všem ukážu, že holka dokáže postavit dům, že to dokáže zařídit bez přítele/manžela. Až ukážu, že holky zvládnou zdít nebo kopat. Že zvládneme cokoliv si budeme přát, že to jde utáhnout finančně. A že tím inspiruju další holky, ke krokům kterých se bojí. Od kterých je okolí zrazuje, že to nezvládnou. Zvládnou!

Nic z toho co jsem chtěla dokázat nakonec nebude, protože tu mužskou pomoc nakonec mám. Takhle se to nejspíš mělo stát. A jsem za to ráda. Zdít a kopat se samozřejmě chystám dál. Vždycky jsem chtěla vlastnit montérky. Dál řeším i ty technický věci, ale nemusím tolik. Počítala jsem s tím, že to bude dřina, že budu mít čas jen na dům a nic víc, že to bude stát peníze, že si pár měsíců nekoupím nic pro radost, ale nenapadlo mě, jak náročný to bude po psychický stránce. Denně pročítám několik stavařských diskuzí a webů, většinou tam píšou chlapi a ti nic takového neřeší.

Stavět, je psychicky hodně náročné.

A to jsme pořádně ani nezačali. S dřinou počítá každý. Když budou bolet ruce, prostě si odpočneme a pak se staví dál, ale jak odpočnout hlavě? A proto jsem ráda, že na to nejsem sama. Nakonec. Víc se můžu zaměřit na tu druhou část, na tu, kde se nakupuje, zařizuje, barevně ladí, maluje, natírá, tvoří a buduje.

Jak vypínáte hlavu? Já asi ve vaně s hudbou nebo knížkou.

6 komentářů

 • Káča

  Ahoj Baru :), já vypínám – světe div se- při běhání a nebo na koňském hřbetě. A neboj, ono to sice psychicky náročné bude, ale pak budeš mít úplně mega dobrej pocit, že jste to všechno zvládli ;).

  A mimochodem, montérky už taky mám, heč! 8)

 • Barbora

  Ahoj Baru, úplnou náhodou jsem narazila na Tvůj blog a přečetla první článek. Pochopila jsem snad správně, že nejspíše sami stavíte domeček. 🙂
  Jsem shodou okolností také Bára a také stavíme s přítelem sami domeček. Nebo spíše už finišujeme vnitřky. Stavíme 2 roky a mám toho plné zuby, opravdu. Ale přesně jak píšeš. Spíš psychicky, než fyzicky.
  Já odpočívám nejvíce s kamarádkou na pokecu se sklenkou vína. Občas mám pocit, že toho mám v hlavě tolik, že mi snad už exploduje. Kdo si to nezkusil, tak to nikdy nepochopí. Ale tak ty určitě jako jedna z mála chápeš! 🙂 Přeji at se dílo daří a máš co nejméně problémů!

  Krásné dny přeji 🙂

  Bára

 • Věrka

  Zdravím. Ženský dokážou ledacos…ale mít vedle sebe psychickou podporu se vždy hodí. Poprvé jsme do země kopli v dubnu a dnes doděláváme fajnovky….Stavba nás zatím vyšla na necelých 400tis a za celou dobu jsme neměli ani jednoho brigádníka. Beton, zdění, střecha…všechno je jen moje a přítelova práce. Opravdu to jde. Chce to spousty nervů a obrovskou oporu v případě, kdy už člověk nemůže (fyzicky-psychicky). Je to super i přes to, že nadávám a síly ubývají. Jen tak…já jsem drobná 45ti kilová a přítel je vysoký hubený chlap, společně zvládneme všechno :)).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí:
Inline
Inline