Atmosféra Vánoc

Tak je to tady, po dlouhé době mám možnost napsat článek. Proč jsem k tomu předtím neměla možnost? Sledujte instragram jestli to ještě neděláte, tam se vše dozvíte s předstihem. Ve zkratce jsem si svoji vinou rozbila počítač. Co bych Vám dnes mohla předat? Pojďme se naladit na Vánoční atmosféru a naopak zapomenout na stres z dárků, které ještě nemáte nakoupené a z jídla, které ještě musíte navařit – prej svátky klidu…

Víc a víc vnímám, že to opravdu není o dárcích, ale o času který spolu strávíme. S klidným svědomím můžu říct, že až na pár výjimek si opravdu nepamatuji co jsem dostala k Vánocům, když  jsem byla dítě, ale pamatuji si tu atmosféru a pohodu. Radost jsem měla z každého dárku ikdyž to bylo třeba jen mýdlo.

A pak kolem 14-ti jsem měla několik let období, kdy jsem nic nechtěla, fakt jsem si vůbec nic nepřála a dlooouho jsem vymýšlela z čeho budu mít vlastně radost.  No a letos si přeju třeba kurz kaligrafie nebo aby nám na stavbu přišli pomocníci přesně tak jak slibují. Spíš tyhle nehmotný dárky, který budu mít v sobě. V dětství pod stromečkem bylo opravdu hodně dárků, spíš ale maličkostí jako zmíněné mýdlo, pastelky nebo polštářek. Teď bych upřednostnila kvalitu stráveného času nad kvantitou dárků. V sobě si ponesete zážitky s lidmi, kteří už mezi námi třeba nejsou, ne to co jste si navzájem darovali.

Znám dokonce pár rodin, kde si dárky nedávají a místo toho si nakoupí třeba dobroty, které jinak přes rok nekupují nebo něco nového na ochutnání a prostě jen spolu jsou. Jak krásné a když nejsou v rodině děti tak proč ne.

Jak Vánoce trávíte a jak na ně vzpomínáte?

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *