Fondue večery

Patřím do skupiny lidí, kteří radši dávají. Klidně jen tak. Hlavně aby to bylo něco co si dotyčný přeje, čím mu udělám radost. Máte to taky tak? Když si mám rozbalit dárek, nevím jak se tvářit a co říkat. Nejlepší je, když si to můžu rozbalit o samotě. Naopak, když něco dávám já, chtěla bych vidět obličej při rozbalení. Fakt je to se mnou těžký.

A pak mám takovou skvělou kamarádku, která má starostí nad hlavu, jeden by řekl, že mě vůbec neposlouchala, ale ona poslouchala a pamatuje si všechno moc dobře. Vím, že to tady čteš,  takže ještě jednou moc a moc děkuji. Grilování na balkoně dostalo nový rozměr.

Jen jednou jedinkrát jsem se zmínila, že bych si chtěla pořídit sestavu na fondue, myslela jsem nějakou malinkou, se svíčkou. Jestli chápete… A ona z ničeho nic, jednoho dne přijela s obří krabicí, vývarem, masem, marinádou a omáčkami.

Nevěřila jsem vlastním očím. Vše jsme připravily a ochutnaly. Lidičky! To vám je taková dobrota. Mám ráda dlouhý večeře, kdy uzobávám nakrájenou zeleninu a sýry a u toho si povídám s rodinou nebo přáteli a tohle je na to úplně ideální.

Dá se v tom tedy vařit maso ve vývaru, smažit v oleji, máčet zeleninu v sýrové omáčce nebo ovoce v čokoládě. Je to teda bomba! Zkoušeli jsme už skoro všechny varianty. Čokoládové s trochou smetany a másla, s ovocem a pečivem. Dál jsme zkoušeli sýrové opět s pečivem. U toho jsem zjistila, že ne všechno se dá zachránit mícháním. Takže moc nemíchat! Zdrcne se to!

A teď naposledy jsme si zase vařili maso. Nejvíc se na to hodí kuřecí, ale jestli jste ochotni si počkat pár minut tak třeba i vepřové. Na menší kousky naložené v marinádě si kousek po kousku napichujeme a vaříme v nádobě. Vývar jsme neměli a tak jsme vařili v osolené a opepřené vodě. Na návštěvě jsme měly i děti školního věku a hned druhý den žadonily o další takovou večeři. Omáčky byly tak trochu pokus omyl, ale jedna se fakt povedla!

IMG_20181029_190649-01.jpeg

Hořčicová s medem: plnotučná hořčice, majonéza, zakysaná smetana, med, česnek, sůl pepř. Vše podle chuti.

Máte nějaké tipy a osvědčené kombinace? Jaké pohoštění připravujete pro přátele vy?

2 thoughts on “Fondue večery

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *