Jak mít pořád připravené články

Jsou dny,  kdy se články  píšou skoro samy a pak jsou dny, kdy je v hlavě vypnuto a nenapíše se nic, pro tyhle případy je dobré mít svoji vlastní zásobárnu, odkud vytáhneme článek jako nic.  Pro inspiraci uvádím 5 tipů.

 

 • V době návalu nápadů si dělej poznámky do čehokoliv co máš po ruce. Mobil. Diář. Noviny. Napiš si všechno co tě napadne. Už mnohokrát jsem si říkala „To si nebudu psát, budu si pamatovat co jsem tím chtěla říct.“ a tak mám v konceptech nadpis Předsudky a nevím co s tím.

 

 • Mezi vydanými články a těmi v konceptech udržuji stálou rovnováhu. Aktuálně mám vydaných 29 článků a 30 v konceptech. Proč tedy články nevychází pravidelně? Protože občas a s těžkým srdcem mi na dodělání už prostě nezbyde čas. Ale určitě mám o čem psát!

 

 • Vrať se k tématu, které vyšlo v začátcích blogování, nejsou k němu teď nějaké nové postřehy? Nové informace?

 

 • Inspiruj se u ostatních. Tím nemyslím zkopíruj článek, ale pokud kolega bloger vydal zajímavý článek a máš k němu co dodat nebo tě napadá v návaznosti na něj něco dalšího, do článku se pust. Neboj se přidat odkaz na původní článek a třeba vznikne i nové přátelství.

 

 • Přemýšlej o sobě. Ve svých článcích vždycky čerpám ze sebe, ze svých zkušeností. Zamysli se nad tím, co děláš a ostatní by  se toho mohli bát nebo by nevěděli jak na to, co ti přijde úplně normální, ale tvoje zkušenosti by mohly být pro ostatní zajímavé. Právě mě napadá, že ráda potěším svou přítomností starší lidi, ráda jim vyprávím nebo poslouchám jejich historky. Ráda je vezmu na nákup nebo na výlet. Z okolí mých vrstevníku nic takového neslýchám a tak by takový článek mohl být skvělým impulzem a další babičky a dědečkové by mohli mít radost a měli s kým trávit čas.

Také si necháváte některé články „uzrát“? Nebo je všechny pouštíte hned?

12 thoughts on “Jak mít pořád připravené články

  1. Přesně! 😅 Ale aspoň víme, že nás blog bude ještě dlouho pokračovat dál když máme tolik konceptů 🤓

 1. Ahoj krásny článok veľmi mi to pomohlo. Čítala som si aj iné články a si veľmi šikovná ! 🙏🏻🙏🏻😄

 2. Podobný článek jsem také psala. 🙂 To s těmi články v začátcích je super postřeh! Já jsem se konečně začala řídit svým návodem, a když mám psavou, tak toho napíšu hodně do zásoby, aby nevznikla mezera. Články si rovnou přednastavuji, aby se mi nestalo něco něčekaného a něco mi do vydání nevlezlo. 🙂 Super článek. ❤ A je super, že chodíš za starými lidmi. To se opravdu jen tak nevidí. 🙂

  1. Ono, co si budem… Na začátku jsme vydali skvělý články, protože to bylo to nadšení v začátku. Ale ne každý čtenář se k němu dostane, tak je dobré je obnovit a připomenout 😊 a děkuju

 3. Väčšinou články nechávam vyzrieť, niekedy aj pár týždňov. Fungujem na podobnom princípe draftov. Skrátka píšem vtedy, keď ma kopne múza. Najhoršie je, že keď ma tá múza nekopne pár týždňov a moje drafty sa minú. Stáva sa to pomenej, no občas tomu tak je. Opačný stav je keď sú články ale nemám pripravené foto.

 4. Přesně tak to dělám. Pokud to jde. Bohužel mě často postihne múza, když mě ten můj dvouletý andílek nenechá nic zapsat. 😀 Ale nevzdávám to. I tak mám spoustu konceptů, do kterých si průběžně zapisuju nápady a myšlenky. Snad je všechny jednou úspěšně dopíšu. 😊

  1. Čas je náš velký nepřítel, ale je skvělý, že jsme tolik aktivní a nenudime se na gauči #girlpower 💪

 5. Taky mám poněkud problém za poslední rok udržovat inspiraci a články v dříve nastaveném řádu. Pořád si jen říkám Jojo tak teď se do toho zase opřu a zas to bude stát za to… A mám koukám i stejné myšlenkové pochody – taky si vždycky napíšu jen nějakou dvouslovnou poznámku a pak přemýšlím, co jsem vlastně chtěla. Takže díky za tipy 🙂

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *