Jak svůj špatný den udělat o něco lepším

Dneska mám den fakt na … prd. Na dnes jsem měla velký plány, ale  od rána se to postupně hroutí, pak to vypadá na happy end, ale ne… Přijdou další bomby, který mě smetou málem k zemi. A tak mě napadlo, vytvořit seznam činností, který mě zase zvednou. A až se budete cítit fakt mizerně, mohly by pomoci i Vám 🙂

Zpomal! Já když jsem naštvaná tak zuřivostí rychle jdu nebo neopatrně myju nádobí – kolikrát jsem už rozbila talíř – a to je právě ono. Naštvání chce ven a tím si zadělám akorát tak na další katastrofu. Prostě se zastavím, párkrát nadechnu a zachráním tím další talíř. A klidně tu slzu pust!

Dej to všem vědět! Tak máš den blbec, no a co? Proč to skrývat, prostě to dej všem na vědomí. Dorazila jsem na nejbližší benzínku a s hlasitým odfrknutím si objednávám “ To největší kafe prosím!“, paní soucitně kývne a s lehkým úsměvem mi ho podává. Přijdu do práce „Ahoj, dneska mám hrozný den.“ a už jen to, že to řeknu nahlas mi uleví, pak jim to samozřejmě vyprávím a společně se tomu smějeme, což mi pomůže ještě víc.

Odměna. Takovýhle den si žádá malou odměnu. Třeba dobrý čaj, který si v klidu vypijete nejlépe s pěkným výhledem, oříšky, zákusek nebo kytičku z květinářství, jen tak pro lepší náladu. Cokoliv, co si normálně nedopřejete. Odměnou je i to, že zapomenete na multitasking, dělejte jen tu danou činnost, zapomeňte na televizi i mobil.

Už tomu nedám šanci! Radši plány na dnešek přehodnotím a zbytek úkolů udělám jindy. Beru knihu a to mě hřeje, neměla jsem na ni čas několik týdnů. V úvahu přichází i posezení s kamarádkou, procházka  nebo odpočinek ve vaně. Prostě něco relaxačního.

Jak s takovými dny bojujete vy? Co děláte nebo kam jdete? 

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *