Jak vybrat projekt

www.pixabay.com
www.pixabay.com

Alespoň pro mě, je dům bydlením pro zbytek života nebo aspoň většinu. Proto jsem si stanovila několik kritérií. Musí mít 3 ložnice, kuchyň s výhledem na příjezdovou cestu, kuchyň spojenou s obývákem a krb. Dlouho jsem váhala, jestli patrový nebo bungalov, ale protože nikdy nevíme, co se stane a ať už kvůli kočárku, vozíčku nebo bolavým kloubům, jsem zvolila bungalov.

  1. Stanovit maximální šířku a délku vzhledem k pozemku a zbytku prostoru- od hranice pozemku musí být stavba vzdálená 3,5 m ve výjimečných případech 2 m. Rozestup mezi sousedskými stavbami minimálně 7 m.
  2. Bungalov nebo patrový dům- zohledněte rozměry z bodu 1. jestli se tam bungalov vejde nebo je potřeba zvolit patrový dům, který nezabere tolik místa na zemi.
  3. Pokoje -potřebný počet pokojů, rozložení pokojů a podobně. Osobně bych nechtěla koupelnu u vchodových dveří a daleko od ložnice nebo nemít technickou místnost.
  4. Orientace vchodu a pokojů – v automatických vyhledávačích jde zadat do filtru, na kterou světovou stranu plánujete vchod domu a podle toho se vybere nejvhodnější rozestavění pokojů. Ale platí, že: dětský pokoj je ideální na sever nebo severozápad, ložnice na severozápad, obývací pokoj na severovýchod, sever nebo severozápad, jídelna potom na sever, severovýchod
  5. Venkovní vzhled – na obecním úřadě si zjistěte jestli mají požadavky na vzhled domu. Může jít o tvar střechy, barvu fasády, tvary oken a podobně.
  6. Cena – v projektu je rozpočet, kde je uvedená cena domu na klíč a pro stavbu svépomocí, jsou to samozřejmě jen orientační částky podle sazebníku vybraného dodavatele, i přes to k rozpočtu přihlédněte. Zvlášť v bance k němu přihlíží.

 

Vy už víte jaký dům byste chtěli?

www.pixabay.com

4 thoughts on “Jak vybrat projekt

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *