Nemehlo na kytky

Minule jsem se Vám svěřovala jak nerada telefonuju nebo co jsem všechno pokazila a tak mě napadlo, jít ven s další temnou stránkou. Jsem na prd pěstitelka. Ať je to z pecky, ze semínka nebo z květinářství. Vždycky mě ta rostlina opustí. Vážně se snažím, pravidelně zalévám, hnojím a starám se. Jenže jim je to asi málo!

flower-2577765_960_720

Že jsem anti květinářka jsem si uvědomila v momentě, kdy mi odešel i kaktus. Ten co je doporučovaný všem nemehlům jako já (tak tedy ne, jsou to menší nemehla). Podle rad paní prodavačky jsem ho na zimu dávala do tmy, aby mi létě vykvetl. Že nevykvete, s tím jsem byla smířena, ale že nepřežije, to jsem nečekala. Nicméně věřím, že je nás takových víc. Že jo?!

Po třech letech snažení mi bylinky vyrostly ze semínek do užitkové velikosti a drží se už víc jak měsíc. Sláva! Nespočet avokádových pecek, kdy vyklíčila pouze jedna a stejně to nezvládla. A 3 mangové pecky, kdy jedna vyklíčila, byl z ní stromeček! Jenže ho spálilo přímé slunce.  Nejradši mám umělé tulipány z Aliexpressu a Dracenu z Ikey, ta přežije asi všechno, takže je vhodná pro všechny nemehla.

Každopádně se nevzdávám! A zkouším to dál, ono to půjde!
Jak to umíte s kytkama vy?

4 thoughts on “Nemehlo na kytky

  1. Já jsem na to stejně. Moje jediná záchrana je naše kočka, neboť kvůli ní nemůžou být žádné rostliny doma, Bohužel, jsem ale zjistila že zahubím i kočičí trávu…

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *