Omítky svépomocí!

Lepidlo i štuk jsme si mohli užít až za ušima – i v uších. Nečekaly nás žádné strojní ani stříkané omítky, ale lžíce, hladítko a metla. Naši „kluci“ jsou prostě ze staré (dobré) školy a tak jsem se mohla naučit zas něco nového.

Příběh našich omítek jde ruku v ruce s příběhem COVIDu a tak jsme tuhle akci absolvovali na jaře v rouškách a s lehkým stresem o materiál, protože byli zavřené stavebniny a nakupoval jen ten kdo má ičo.

Moje pozice přípravářky zahrnuje: být všude a hned, donést tu správnou věc ještě než se vůbec vysloví, mít vždy připravené lepidlo, mít vždy připravenou perlinku, nosit kafe, nosit vodu a běda jak něco není – jasně, trochu přeháním.

Materiál:

Perlinku jsme použili s okem 4,3×4,3, nakoupili jsme 5 balíků (275m2), které jsme stříhali na stejně dlouhé pruhy přes celou výšku zdi a pár nám jich zbylo.
Lepidlo jsme přikupovali a celkem jsme ho měli 30 balíků po 25 kilech. Vybrali jsme weber 700 – chlapi si to pochvalovali, já nemám srovnání, ale míchalo se mi dobře (haha).
Štuk jsme vybrali Hasit 160, taky si ho pánové pochvalovali, měli jsme ho namočený několik týdnů dopředu.

Celkem nás tenhle materiál vyšel na 26.100 Kč (na těch cca 275m2) – byla to dřina, tahat, hladit, točit, zarovnávat a všechno dokola, ale z mého pohledu, jsme si užili i trochu zábavy a dobře si popovídali. Kromě míchací metly nebyl jiný rámus a tak jsme s konečně slyšeli. Ve 4-7 lidech jsme s tím strávili 4 víkendy.

A jestli to zvládne ženská? Je to náročný na ruce, ale určitě ano, když ví jak na to. A pozor na štuk, dost vysušuje ruce (jakože fakt nepříjemně), ale gumový rukavice to zachrání.

Schválně mi napište na jakou částku vyšli omítky vás nebo jaká byla cenová nabídka od firmy?

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *