Piknikové dobroty

O pikniku sním už několikáté léto. A letos to konečně vyšlo. Piknik pro mě znamená naprosto se zastavit a nikam nespěchat, jen si tak ležet v trávě, povídat si a ládovat se dobrůtkami. To se jen tak nepoštěstí!

IMG_20180824_124909.jpg

Využily jsme mého volna v práci a udělaly jsme si pěkný sesterský den (a vlastně i noc na koncertu Jelena a Divokej Bill). Připravila občerstvení u kterého není potřeba příbor, něco k pití a sladkou tečku na závěr. Všechno svěží a lehké.

Mini špízy – chery rajčátka ze zahrádky, mozarela, eidam a šunka.

Špagetové muffiny – uvařené špagety, vejce, rajče, sýr a koření. Vše smícháme a směsí plníme košíčky, pečeme v troubě na 150°C asi 15 minut. (250g špaget=2 vejce)

Okurkové rolky – okurku nastrouháme na delší plátky (asi 10 cm), smícháme lučinu (já měla konkrétně tu s vlašskými ořechy) a pomazánkové máslo s prolisovaným česnekem. Touto směsí potřeme plátky a zamotáme do ruličky, zajistíme párátkem proti rozvinutí.

IMG_20180824_124859.jpg

Sušenky – 12 lžic rozmixovaných ovesných vloček,2 vejce, půl lžičky skořice, 2 lžičky medu, 1 balení Cottage 150g, hořká čokoláda na ozdobení, pečeme 180 stupňů na 10 minut. 

Ovocná limonáda – jablečný/bezinkový sirup, mražené ovoce ze zahrádky, pár lístečků máty a zalít perlivou vodou

Ovocný vinný střik – 1,5 dcl prosecca, 1,5 dcl perlivé vody, jablečný/bezinkový sirup, mražená ostružina (nebo jiné ovoce ze zahrádky)

Co je prosecco? – Jak jsem se dočetla, dříve si ho ale mohla dovolit jen bohatá vrstva a i teď se mi při tom názvu vybaví luxus a výjimečnost. Ale prosecco je dnes běžně dostupné a vyhledávané pití na jakoukoliv příležitost. Velmi oblíbené v Aperol Spritz. Perlivé víno s nádechem jablek a ořechů. Prosecco jsem mohla ochutnat ve spolupráci s se stránkou alkohol.cz. Při přípravě vinného střiku mi vystříklo po celé kuchyní, takže na to kdyžtak bacha! Prosecco je označení oblasti, kde víno vyrostlo=část Itálie

1 thought on “Piknikové dobroty

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *