Postavili jsme zahradní domek

Je to tady!! Náš miniprojekt. Zahradní domek, který si stavíme samozřejmě sami. Jak jinak. Pod heslem levně, ale kvalitně. Z mini domečku máme neskutečnou radost. Konečně máme kam schovat nářadí, kde skladovat pití a svačinky. Končeně nemusíme vše tahat tam a zpátky.

Bez stavební ohlášky můžete stavět zahradní domek, který je stavěný jako příslušenství k rodinnému domu do 25m2. Může mít maximálně 5 metrů do výšky a bez podsklepení.

Nejprve jsme si na bazaru našli okno a dveře, ať máme rozměry se kterými můžeme pracovat. Na základě toho jsme si navrhli velikost a tvar domku.

Za jeden a půl dne kluci vykopali 4 patky a zalily se betonem. Já jsem jen přiskakovala na pomoc, přidržovala, nosila, občas míchala beton. A stejně mě to neuvěřitelně zmohlo. Další volný víkend jsme věnovali ztracenému bednění, které nám lemovalo budoucí desku pod domečkem. Po týdnu se kluci vrátili i s kamarádkou míchačkou a celý prostor zalili betonem.

IMG_20181118_185021-02.jpeg

Pak přišla ta nejzábavnější část, kdy celé úsilí bylo vidět a doslova nám rostlo před očima. Objednali jsme trámy a latě a jednoho sychravého listopadového rána se na to vrhli. Nařezat, provrtat a sešroubovat. Dokola a dokola. Za necelou hodinu byly všechny 4 stěny hotové. Najednou to tam stálo v prostoru a já byla plná štěstí. Jsem doteď.

Další víkend jsme přidali plechovou střechu a pobili OSB deskami. Namontovali okno a dveře. Domek jsme takto uzavřeli a hned druhý den začalo sněžit. Naštěstí jsme mohli uvnitř pokračovat dál. Zateplovali jsme vatou, přes ní jsme zase dali OSB desky a nakonec se udělala podlaha. Teď už tam máme kuchyň i postel. Jsme připraveni stavět ve velkým!

Ze zbytků si uděláme vedle ještě záchod, to bude teprve luxus.

Rozpočet:

Okno a dveře 2000 Kč
Základová deska 6200 Kč
Konstrukce 19000 Kč
OSB, vruty, atd. 17800 Kč
Betonová podlaha 4800 Kč
Kuchyň 4500 Kč
Zateplení 5000 Kč
Okapy 1800 Kč

Celkem 61.100 Kč

Udělat to o chloupek větší a i s koupelnou, tak je to krásný bydlení, jen o kousek menší než náš byt.

1 thought on “Postavili jsme zahradní domek

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *