Proč na vesnici

www.lishanskyphotography.com

Pár lidí z okolí nechápe, proč chci z města na vesnici, která má bez mála 400 obyvatel.

První z důvodů je teda cena pozemků, to je bezkonkurenční argument. Dál je to klid, když nepočítám zpívání ptáčků. Pak to jsou lidi, vesnici znám a vím, kdo tam bydlí. Dál je to les, pár kroků od budoucího domku a rozsáhlé louky. Prostě příroda. Větší soukromí na zahradě. Možnost mít slepice a ovečky. Klidné snídaně na zahradě a letní grilovačky. Stálý přísun domácích produktů, ať už jde o vypěstovanou zeleninu od souseda nebo domácí marmelády od paní přes ulici.

Ty výhody pro mě převažují. Netvrdím, že by se mi ve městě nějak nelíbilo, ale táhne mě to spíš za přírodou. Jako nevýhodu vidím jen to, že budu vždycky muset myslet na to, jak se dostanu domů, jestli mi jede spoj hromadné dopravy nebo jestli pro mě má kdo dojet. Ve městě to při nejhorším zvládnu pěšky žejo. Ale z města na vesnici už je to horší. Pak by mohla být nevýhoda zavřených obchůdků navečer a o víkendu, ale třeba aspoň ušetřím.

Budou mi chybět grilovačky na balkoně, výhled, nádherný západ i východ slunce. Ale rozhodně mi nebudou chybět ty papírové stěny, kdy mě vzbudí smrkání souseda, nekonečné čekání na výtah a zvědavci zírající z okna na ulici.

Kde bydlíte nebo plánujete bydlet vy a proč?

2 thoughts on “Proč na vesnici

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *