Programy, kde plánuji dům i zahradu

Právě teď je ideální doba a je hlavně čas na to, sednout si s hrnkem čaje k počítači a plánovat. Ať už máte svůj dům vybraný nebo se rozhodujete, zkuste si ho rozvrhnout, poskládat v něm nábytek a co mám úplně nejradši – využijte možnost 3D a „procházejte se“. Dneska se s Vámi podělím o aplikace, kde tohle všechno můžete.

Floor planner je to aplikace do mobilu i online plánovač na počítači. Používám ho už několik let, mám tu uložené opravdu všechny plány. Například byt, který jsem si chtěla pronajmout, přes byt, který jsem si opravdu pronajala nebo 3 finalisty domů. Pro představu prostoru je to naprosto dostačující, poslední dobou přidali i modernější nábytek a hlavně má funkci 3D!

floorplanner


Sweethome3D – kouzelný program, který s nakresleného kolečka udělá válec a ze čtverce krychli. Viděla jsem v něm spoustu krásných projektů, ale pro mě je to dost časově náročný program, protože to byla moje první zkušenost s takovým programem. Je potřeba si ho stáhnout do počítače.

Homestyler – ten mě naprosto uchvátil, velmi jednoduše v něm dokážete sladit nábytek i malbu na zdi a podlahu. Opět umí 3D, má krásný a realistický nábytek, který si můžete zmenšit, prodloužit nebo zvýšit podle potřeby. Je to online, takže se ke svému plánu dostaneš z každého počítače. Aplikace je také, ale k plánům jsem se tam nedostala, za to si můžeš vyfotit místnost a tu pak upravovat, to je taky  paráda.

homestyler
Planner 5D – je aplikace do mobilu. Takže ji máte pořád u sebe a můžete hned přidávat svoje nápady. Překvapivě se s ní na mobilu moc pěkně pracuje, také má nějaké základní podlahy a malby zdí. Myslím, že se dá pěkně použít s 3D brýlemi na telefon. Po domě se pak pohybujete pomocí pohybu mobilem. Akorát s tím nábytkem je to trochu omezené- zhruba dva kousky v oddělení postelí atd. Spíš je to dobré na rozvržení místností.

Screenshot_20190115-191640.jpg
The Sims – není to úplně přesný plánovač, ale pro milovníky této hry je to skvělá varianta. Stanovila jsem si jeden čtvereček jako půl metru a pak celý týden na neschopence strávila životem v domě.

Sikokuchyň si stáhnete jako program do počítače a na koupelny je jednoduchý online plánovač, bohužel pouze 2D.

Ikea – vždycky je pro mě matoucí, vyznat se ve všech sériích kuchyní a pak kombinovat barvy a úchytky, chce to trpělivost. Vykouzlíte pěkný výsledek.

Gardena – tohle jsem hledala celé dva roky, příjemný program na plánování zahrady a tohle je prostě boží. Dozvěděla jsem se o něm od RD Břízky – kteří také staví svépomocí a píšou o tom. Díky! Je tam všechno co na zahradě potřebuješ, včetně houpací sítě!

zahrada

Znáte nějaký další super plánovač? Taky potřebujete svoje nápady vidět hned, alespoň na obrazovce?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 thoughts on “Programy, kde plánuji dům i zahradu

  1. Díky moc za přehled 🙂 Planner 5D má i webovou verzi, v té jsem si komplet „postavila“ dům, když jsme ještě zvažovali stavbu (teď se ubíráme směrem koupě něčeho staršího, co přetvoříme k obrazu svému a hlavně kde budeme moct bydlet „hned“). A musím říct, „stavělo“ se mi v tom Planneru fakt dobře, vznikl z toho pěkný projekt, ne že ne 🙂

    1. Diky za tip, podívám se i na web Planneru 5D, já za sebe mám nejoblíbenější ten Homestyler. Udělal mi nádherný videa, kde mi skoro reálně ukazuje třeba celý pokoj dokola.

      1. Na Homestyler se pak mrknu podrobněji, interiéry jsem koumala – konečně jsem si vzpomněla na název – v Planoplanu (https://planoplan.com/en/). Je tam k dispozici i reálný nábytek třeba i z Ikey nebo jiných obchodů, takže se to dá udělat fakt hodně realisticky a výsledný render vypadá pomalu jako fotka.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *