Srovnání: Stezka v korunách stromů/stezka v oblacích

Zdolali jsme dvě Stezky korunami stromů a jednu Stezku v oblacích. Vlastně všechny stezky, které v Čechách zatím máme. A tak se s Vámi mohu podělit o turistické srovnání všech třech.

 

Stezky v korunách stromů najdete u Lipna a v Krkonoších, tyto jsou přístupné po celý rok kromě Štědrého dne. A mohu potvrdit, že v každém ročním období mají stezky svoje kouzlo. Jednu jsme navštívili na jaře a druhou v zimě po Vánocích. Stezku v oblacích najdete na Dolní Moravě, tam doporučuji, se o přístupnosti nejdříve informovat na stránkách.

IMG_20180924_093211.jpg

Co se týká cen, tak nejlevněji a nejméně náročná vychází stezka v Krkonoších. Vstupné je pro dospělého za 220 Kč + parkovné pro auto. Zde stezka začíná dole u cesty a jen stoupáte nahoru. Stezky na Lipně a Dolní Moravě mají parkování zdarma, ale stezky jsou vysoko na kopci, buď je tedy potřeba nabrat síly a vyšlápnout si kopec i stezku nebo si připlatit za jízdu na lanovce. Z těchto nejlevněji vychází Dolní Morava, za dospělého člověka 200 Kč bez lanovky a 350 Kč s lanovkou. Na Lipně dospělá osoba 235 Kč bez lanovky a 385 Kč s lanovkou.

Všude kolem stezek jsou další atrakce, které přilákají i dospěláky, ale i stezka samotná je velký zážitek. Mně osobně se tedy nejvíce líbila stezka na Lipně. Schválně mi napište, která se líbila vám, je totiž možné, že se mi líbí, protože jsem ji navštívila jako první. Podle mě má ze všech nejvíc vychytané informační tabulky, které jsou krátké a zajímavé. Má dole kotce pro psy, kteří nesmějí ani na jednu ze stezek. Jako jediná má stativy na foťák, když se chcete vyfotit z dálky. Cestou nahoru má spoustu atrakcí, vyhlídek nebo her. Na druhém místě by byla stezka v Krkonoších, která má tyto atrakce také a navíc začíná pod zemí, kde se dozvíme o kořenovém systému a půdě.

IMG_20180923_135053-01.jpeg

Tak schválně, jaká se líbila Vám? Navštívili jste i nějakou v zahraničí?

6 thoughts on “Srovnání: Stezka v korunách stromů/stezka v oblacích

  1. Navštívila jsem Stezku v oblacích na Dolní Moravě a Stezku korunami stromů na Lipně. Do Krkonoš se teprve chystám. Mě víc nadchla stezka v oblacích, miluju výšky, takže to bylo něco úžasného. Bohužel na Lipně jsme měli špatné počasí a až nahoru jsme nevylezli. A do zahraničí bych se taky ráda podívala.
    Na blogu mám článek jak o Dolní Moravě, tak celkově o stezkách u nás i v zahraničí.

  2. Chtěla bych na tu na Lipně, a v oblacích. V Krkonoších jsem byla a jak jsi psala, tak i ta Krkonošská má stativy, jen nevím, jestli jich má třeba méně, ale zrovna toto léto jsem je tam zkoumala. 🙂 Ale opravdu jsem si to užila, tak snad si užiju i ty zbylé. 🙂

    1. Díky za nové info, když jsem v Krkonoších byla já tak tam stativy ještě nebyly. Užila jsem si všechny, tak přeji ať se brzo podíváš na Lipno 🙂

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *