Střecha

Tak jo, vítejte u dalšího dramatu na téma střecha, které nám opět několik nocí nedalo spát.

Přestože bydlíme ve 12. patře a na výšky jsme si už docela zvykli, střecha svépomocí byla velkým strašákem, ale po tom jsme už zvládli, jsem byla připravená i tu střechu udělat svýma rukama. Teda né až tak do slova. Vazníky by nám dovezla firma, ale latě, folii a tašky jsem chtěla pokládat.

Vazníky jsme objednávali od firmy Kasper, domlouvali jsme se víc než rok dopředu, v původním plánu byl krov a firma si to přepracovala na vazníky. Mají strašidelnou smlouvu, ale jinak byla jejich práce skvělá. Hotovo měli za 3 dny v né moc pěkném počasí.

S obrovským překvapením můj parťák nápad odmítl a i přes jeho pracovitost trval na tom, že si práci na střeše necháme ujít a předáme odborníkům. Dost se mi ulevilo. O pokrýváme ani jeden nic nevíme a  pracovní postup se nám zdál dost důležitý vzhledem k tomu, co všechno střecha bude snášet za nepřízně. Takový odpočinek jsme oba potřebovali. Jenže to jsme ještě netušili, že je s pokrývačema ouvej. Zamluvení jsou na rok dopředu a my ho potřebovali do dvou měsíců.

Zase jsem byla několik dní nazlobená sama na sebe, na naši nerozhodnost a nepřipravenost až mi jeden pokrývač napsal, že by to asi šlo. Že teda záleží na termínu, počasí a jeho zdraví, ale asi jo…

Provázeli nás deště, zrušení stavebnin, nedodané zboží, špatné zboží, chaos ve fakturách firmy, firmu kde pravá ruka neví co dělá levá a spoustu pivních zátek po pozemku (výjimečně né našich, asi kvůli rovnováze pracovníků).

Odpočinek nám bodnul, ale zase se rádi  nějakou dobu spolehneme jen sami na sebe. Kdo chce na stavbě ještě víc ušetřit, tak ať si určitě nedělá valbovou střechu, ale klasickou sedlovou, ať hledá řemeslníky dostatečně dopředu a dodavatele s dobrými referencemi.

Pro představu máme střechu asi 205 metrů čtverečných, krytina je Bramax Max protector černá. Okapní systém černý plechový.
*Vazníky Kasper 160.000 Kč
*Krytina, latě, okapy 155.000 Kč
*Pokrývač 150.000 Kč

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *