Vyjádření k projektu (dotčené orgány)

K vašemu projektu se musí vyjádřit několik úřadů. Hodně úřadů. Bez těchto vyjádření vám nedají stavební povolení ani ohlášku. Projektant nabízí v rámci svých služeb zařízení všech těchto dokumentů, jenže…. když se chystám sama pokládat cihly, tak přece zvládnu oběhat pár papírů.

Byla to fuška, to se přiznám. Ze stavebního úřadu jsem dostala seznam všech úřadů. Bez tohoto seznamu bych si o vyjádření řekla leda kamarádkám.

Prvně jsem si zařídila všechna vyjádření, která šla zařídit online. Pak jsem začala projekty odnášet přímo na úřady. Nejdřív jsem odnesla dva, když se z úřadu dlouho neozývali s výsledkem, obětovala jsem další dvě kopie a odnesla je na další místa. Všech 12 vyjádření se mi podařilo sehnat za 4 měsíce. Zvládne to opravdu každý kdo si umí najít kde daný úřad sídlí, jaké má otevírací doby nebo jestli má podatelnu, případně jsem pak posílala projekty i poštou. Jen počítejte s tím, že lítáte jak blázen na úřad s projektem a pak znovu pro projekt.

Překvapilo mě, že jsou na úřadech docela milí pracovníci. Nebo jsem možná čekala něco mnohem horšího, potom co se ve všech stavebních diskuzích píše jaké je to peklo. Jo to bude ono. Některé úřady mají připravený formulář, jiní chtějí žádost o vyjádření volnou formou dopisu. Ať už ti s formulářem nebo ti s dopisem, si neodpustí jízlivou poznámku, protože je to přece jasný že mají formulář/musíte naspat dopis. No není to jasný!!! Doporučuji si texty předem doma připravit ať se s tím na úřadu nezdržujete, ať nezdržujete zákazníky za vámi a nedejbože paní u „okýnka“.

Všechna vyjádření byla zdarma až na jednu výjimku. O tom se více dozvíte v jednom z příštích článků, kde shrnu výdaje ještě před tím než se vůbec začne stavět dům.

43582817_709894319370338_5089200937663201280_n.jpg

Jedna kapitola je hotová, zase se to maličko posunulo. Na téhle části je nejhorší, že ji nemůžete nijak ovlivnit. Kromě toho, že přenášíte projekt z jednoho úřadu na druhý to nemůžete nijak urychlit. Alespoň jsme měli čas se zastavit na stavebním veletrhu, kde nám ukázali nové ekologičtější technologie nebo kde všude se dá využít dešťová voda.

Používáte v domácnosti dešťovou vodu? Napište mi jak jste spokojení.

3 thoughts on “Vyjádření k projektu (dotčené orgány)

  1. Ježiš, to je strašnýho lítání! Heleť dešťovku zatím využíváme hlavně na zahradě – na zalévání a napouštíme s ní jezírko , v baráku plánujeme používat vodu ze studny, třeba na splachování záchodu a tak, ale to je ještě daleká budoucnost :D.

    Už stavíte?

    K.

    1. Stavíme alespoň zahradní domek. Prý se dá s dešťovkou i prát, k tomu bych právě chtěla dojít. Snad to není moc technologický náročné 😀

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *