Zdíme i ze spaní

Zdění nám vyšlo akorát na naši letní dovolenou. Po pravdě jsem si ještě před několika týdny myslela, že na začátku dovolené budeme mít postaveno mnohem více, ale nakonec to vyšlo pěkně.

Začali jsme zlehka, penetrací obvodu a lepenkou. Penetrace byla zábava a několik minut po větě „Hlavně dej pozor, ať ti to nekápne na nohy“ jsem měla nohy jak dalmatin a takto jsem je měla dalších 14 dní.

Rada číslo 1. – penetruj v holínkách.

Další den jsme se věnovali prvnímu řádku. Dali jsme si na něm opravdu záležet a ač k tomu dovolená svádí, nepožili jsme ani kapku alkoholu. Pak už to šlo jako po másle a stěny rostly. Na lepidlo si „šéf stavby“ vytvořil šikovný zásobník a my „řezačky“ jsme se střídaly u ruční pily. Po pár dnech jsme si vysloužily plátek do akupilky a šlo to zase o něco rychleji.

Rada číslo 2. – prach z porobetonu je skvělej suchej šampon, není teda moc nenápadný, ale lepší než mastný vlasy.

Vyzdít celý obvod nám trvalo 66 hodin, většinou jsme pracovali 3. ale byly dny, kdy nás tam bylo i 5 nebo 7 (většina podavači, připravovači, řezači). Tenhle úspěch jsme řádně oslavili velkou večeří i tím alkoholem.

Druhý den jsme si dopřáli delší spánek, ale volno v žádném případě. Vrhli jsme se na zdění vnitřních nosných příček. to nám zabralo 20 hodin ve 4 lidech.

Na položení překladů, které váží víc než my dva dohromady jsme si zavolali autopomoc. A přišel na řadu poslední, dvanáctý, řádek cihel. Tentokrát to byly věncovky, do kterých jsme dali armaturu (stejně jako do země) a zalilo se to (samozřejmě , že né samo) betonem.

Rada číslo 3. Pořádně si ten dům osahej! Fakt stojí!

Závěrem: Obvodová tvárnice byla fákt těžká, zvlášť když některá byla i dost mokrá. Za pár dnů si moje ruce zvykly, velkou dálku jsem je teda nosit nemusela -naštěstí. Moje parketa bylo spíš míchání a nanášení lepidla.

Postupně se nám všem o zdění zdálo,  nejhorší sen však přišel ke konci, kdy se mi zdálo, že je pozemek zase prázdný, rovný bez ničeho. Hotová noční můra.

  • Zastavěná plocha domu je 142m2.
  • Máme bungalov, na zdění obvodu jsme použili Porfix 375, vnitřní nosné příčky 250 a nenosné 100.
  • 375 a 250 s pero drážka a 100 bez.
  • Lepili jsme na lepidlo od Porfixu, které jsme k tvárnicím dostali.
  • Věncovky 375 a na vnitřní nosné jsme si vyzdili z Porfixu 75 stěny.
  • Cena všech tvárnic i s překlady byla cca 180.000 Kč.

 

6 thoughts on “Zdíme i ze spaní

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *