Zkušenosti s fotopastí

Už je to pár týdnů, kdy jsem zmiňovala první dny s fotopastí. Nakonec jsme si s ní užili legrace mnohem víc a o tom se dozvíte právě teď. Fotopast můžu vyzkoušet díky stránce infoto.cz a tímto jim děkuji za spolupráci.

Přístroj mám doma už pár měsíců, ale neměli jsme ho kam přidělat a tak jsem měla dost času se s ním naučit. Vlastně to není moc složité, návod je pěkně zpracovaný a postup se snadno zapamatuje.  Past má 3 polohy vypnuto- test-zapnuto. V poloze test se nastavují všechny parametry, rozlišení, čas a datum atd.

Past nejen že fotí, ale může i natáčet videa ve zvolené délce a dokonce i obojí najednou. Nemám srovnání s jinou pastí, ale kvalita snímků mi naprosto dostačuje. Spíš než na zloděje, jsem zvědavá na zvířecí návštěvníky, ale bohužel kromě ptáků, se nepodařilo žádné jiné „ulovit“. Noční režim snímá až na 14 metrů a není skoro poznat. Dost oceňuji i zobrazené stupně celsia.

DSCF0006.JPGDSCF0007.JPG

Máme model Bunaty mini, prý patří  k nejmenším na trhu, má maskáčový vzhled a tak se hodí spíš na stromy. Chvíli jsme past opravdu na stromě měli, ale strom není na našem pozemku a tak jsme ji po pár zkušebních dnech dali pryč. Kdo ze známých věděl, že past máme a jel kolem, snažil se ji hledat, ale marně. Docela jsme se u jejich vyprávění nasmáli. S očekáváním jsme zkoumali fotky v pasti, ale našli jsme jen přes 5000 fotek lístečků a větviček, až se z toho zaplnila celá paměť.

Screenshot_20180905-202047.jpg

Díky přiloženému držáku teď máme past přišroubovanou na zahradním domku. Je to sice ve výšce, ale i tak přemýšlím nad jiným zajištěním proti krádeži samotné pasti. V nabídce mají kovový box nebo to zkusím jinak vymyslet, alespoň jsem si na ní nastavila heslo.

Už jen proto, že jsem dost zvědavá, je zajímavé sledovat, co se na pozemku děje, když tam nejsme.  Napište mi zkušenosti s jinou fotopastí nebo o ní přemýšlíte?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 thoughts on “Zkušenosti s fotopastí

  1. Tohle by bylo zajímavé vzít někam do přírody a během stanování to vždy někam dál nainstalovat, třeba by vykoukla i jiná zvířata 🙂

  2. Bylo by super, kdybys sem třeba za měsíc dala nejpovedenější fotky. 🙂 Já žádnou zkušenost s fotopastmi nemám, ale nedávno jsem psala článek do novin o pytlácích, kde jsem ji zmiňovala. Popravdě jsem si myslela, že není úplně tak pro domácí použití. 😀

    1. Kolem 3.000 Kč se dá v pohodě sehnat. Je to dobrý nápad s těmi fotkami. Dám je kdyztak na insta nebo i na blog když to bude na článek 🙂

  3. My sme fotopascu dali do záhrady preto,aby sme zistili, čo za zver nám vyhrabáva diery v záhonoch. A k nášmu údivu sme „ulovili“ suseda, ako si veselo kráča po našom dvore a hrabe sa nám v záhonoch o kus inde. Celá vec má dohru na polícii.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *